Ruben Boutens

Once something is a passion, the motivation is there...

ZIKK race 3

Lastige openingsfase nekt Veersedam in race 3
Middelburg, 25 oktober 2021

De derde race van het ZIKK seizoen 2021/2022 was er weer eentje in de normale rijrichting en vandaag maakte Romano voor het eerst dit seizoen zijn opwachting. Verder reden Eliano, Guillermo en ik en Guillermo deed de hotlap kwalificatie, alle teams om de beurt in dezelfde kart. Guillermo kwalificeerde op plek 4 en er was daarom werk aan de winkel, Klaver 4 pakte pole position met Danny van Domburgh, net voor Patrick Bakker van Auto Sturm en Peter van Dongen van 't Begin Domburg. In de openingsfase van de race haalde Guillermo Peter netjes in eind rechte stuk. De wedstrijdleiding had blijkbaar iets anders gezien en gaf totaal onverwachts een oranje vlag. Zuur, want dit koste kostbare seconden en Peter reed ook nog eens een verdedigende lijn waardoor de koplopers snel weg konden rijden.

In een iets te enthousiaste poging van Guillermo ging het daarna mis doordat we nog een keer oranje kregen. Dit betekende niet alleen dat we heel lang moesten inhouden omdat Peter even stil was komen te staan, ook kregen we zwart voor de 2e oranje vlag in 1 race en daardoor waren we in één klap kansloos voor de overwinning. Ook moesten we nog 40 seconden incasseren en zo lagen we aan het einde van het eerste half uur ver achteraan. Romano ging als 2e en kon goede tijden rijden, hij was één van de snelste mannen op de baan, echter waren de verschillen klein en maakten we dus maar langzaam tijd goed. Eliano bracht ons in de 3e stint helemaal terug in de wedstrijd, met ijzersterke tijden klom hij snel op in de ranglijst en kregen we ook Auto Sturm weer in het vizier.

Auto Sturm was bij de 2e wissel bestraft voor het te vroeg naar binnen rijden, en daarmee hadden ze een hoop tijd verloren. We kwamen op een 4e plek te liggen, maar het verschil naar de koplopers was nog groot. Ik mocht de laatste stint doen vandaag en had dezelfde kart als Romano. Hiermee kon ik de top 3 nog naderen, maar meer dan dat zat er ook niet in. We moesten onze longcut nog nemen en Auto Sturm had ondertussen weer afstand genomen, Joris was met een hele lekkere kart sterk onderweg en kwam zelfs nog dicht bij de leiders in de race van SpareRib Express. Ze kwamen er echter niet meer bij en zodoende eindigde SpareRib Express op plek 1, voor Auto Sturm en Klaver 4 die ondanks minder erestraf geen aanspraak konden maken op de overwinning. Voor ons een zure 4e plek, want zonder het tijdsverlies in de eerste stint had een overwinning er zeker ingezeten. Achteraf baarde de wedstrijdleiding opnieuw opzien door zonder enige toelichting de nummers 1 en 2 in de wedstrijd op het podium om te draaien. Een hele merkwaardige beslissing waar een woordje uitleg op zijn minst op zijn plaats was geweest. Al met al dus geen beste avond voor het klassement voor ons, maar wel weer een avond die ons team even op scherp zette, snel op naar de volgende wedstrijd!

Indoor European Kart Challenge 2021

Ruben knokt zich naar 4e podium in 5 jaar
Middelburg, 9-10 oktober 2021

Het eerste lustrum van de Indoor European Kart Challenge (IEKC) bij Indoor Karting Middelburg vond plaats in het najaar. Normaal gesproken stond de 5e editie van het kampioenschap al in het eerste kwartaal op de planning, maar door Corona was er uitstel geweest. Dit leek ook zijn invloed te hebben op het deelnemersveld, want verschillende rijders die zich oorspronkelijk hadden ingeschreven kwamen uiteindelijk niet opdagen. Er stonden daarom slechts 48 rijders aan de start, een stuk minder dan de afgelopen jaren. Gelukkig waren er nog genoeg goede rijders om er een mooi kampioenschap van te maken. Op donderdag en vrijdag werd er getraind en op zaterdag gingen we van start met de eerste van maar liefst tien voorronden. Er waren per ronde zes groepen geloot, maar door de vele no shows waren er enkele groepen bij waarin maar zes rijders zaten, terwijl andere groepen uit tien rijders bestonden. Mijn eerste race met tien rijders wist ik te winnen, nipt voor mijn BlueStar teamgenoot Vica Schledz die sterk kwam opzetten tijdens de race.

211010 eikc div overall 01211010 eikc div overall 02211010 eikc div overall 03

Gelukkig besloot de organisatie meteen in te grijpen en werd er besloten om de groepen vanaf race twee opnieuw te loten en daarmee uit te gaan van 4 groepen per ronde met 12 rijders. Dit maakte de races in het vervolg een stuk leuker en eerlijker. In race 2 en 3 wist ik opnieuw te winnen, ondanks dat ik niet de beste karts had geloot en daarmee stond ik aan de leiding van het kampioenschap. Er was echter nog een lange weg te gaan en tijdens race 4 moest ik voor het eerst de overwinning laten lopen, ondanks opnieuw een pole position wist Vica me dit keer te verslaan na een spannende battle met onder meer Tim Leloux. In race 5 had ik een hele goede kart en kon ik gemakkelijk de maximale score binnentikken inclusief pole position en snelste raceronde. Omdat we dit weekend zoveel (maar liefst 12) races moesten rijden, was ik op het idee gekomen om mijn arsenaal aan kartpakken weer eens uit de kast te trekken en iedere race in een ander pak te verschijnen. Een hoop verkleedwerk dus, maar zeker leuk om nog eens wat oude herinneringen op te halen en mijn oude (nog bijna allemaal perfect passende) kartpakken weer eens aan te hebben. In race 6 had ik een iets mindere kart waarmee ik nog 2e kon worden en na een spannende battle in de laatste race met Rico Haarbosch en Danny van Domburgh sloot ik de dag af met 4 overwinningen en 3 tweede plaatsen!

211010 eikc div overall 04211010 eikc div overall 05211010 eikc div overall 06

Op dag twee ging het echt om de knikkers en hadden we eerst nog de laatste drie voorrondes af te werken. Dit ging niet helemaal volgens plan, want juist in een aantal zwaardere groepen had ik lastige karts waardoor het lastig was om overwinningen te scoren terwijl mijn grootste rivalen Rico en Danny dat wel deden. Ik finishte op een tweede, vierde en tweede plek en daarmee raakte het kampioenschap een beetje uit zicht. Als derde ging ik door naar de halve finale, waarvan er vier waren. In die halve finale moesten we allemaal om de beurt in dezelfde kart kwalificeren, ik pakte hierbij overtuigend pole position. In de race had ik helaas één van de mindere karts geloot en kwam de snelle Belg Arnaud Teuwen al snel op mijn bumper. Met een vroege pitstop probeerde hij een undercut te maken maar ik counterde hem goed en kon voor hem blijven. Met nog flink wat ronden te gaan moest ik echter in de verdediging, maar ik kon niet te extreem verdedigen want er moesten nog veel mensen pitten die dan mogelijk voor mij zouden kunnen komen. Uiteindelijk wist Arnaud er langs te komen en konden we als 1e en 2e (op gepaste afstand) finishen. Hierdoor hield ik mijn kansen op plek 2 in de eindstand in ieder geval in leven. De titel leek ver weg, want Rico wist wel zijn halve finale te winnen en liep dus nog een paar puntjes verder uit.

211010 eikc div overall 07211010 eikc div overall 08211010 eikc div overall 09

Voor de finale was er nog enige discussie over het format, maar uiteindelijk werd het reglement gevolgd en werd er een battle kwalificatie gedaan met de beste 14 rijders. Daarbij wist ik mijn eerste drie ronden te winnen tegen Jarno Hermans, Christian Douven en Danny, waardoor ik het (niet voor het eerst dit jaar) mocht opnemen tegen Rico. In tegenstelling tot het PIKC wist Rico me nu net wel te verslaan en had hij de eerste kartkeuze. In de race kon Rico al snel een gaatje slaan en ging zo onbedreigd op weg naar zijn 4e titel in 5 jaar tijd, ongelooflijk knap, er lijkt momenteel in Middelburg niemand te zijn die hem op snelheid kan verslaan. Ik was afhankelijk van wat Danny ging doen voor plek 2, want ik had nog wat punten te overbruggen. Ik kon makkelijk wegrijden van de rest en zag ondertussen dat achter mij, Christian en Vica opschoven naar voren en daarmee kreeg ik de 2e plek in de eindstand in handen.

211010 eikc div overall 10211010 eikc div overall 11211010 eikc div overall 12

Mijn 4e podium in 5 jaar IEKC en daar was ik toch wel erg blij mee gezien ook wel de moeilijke loting die ik had gehad. Het was enorm spannend om plek 3, maar uiteindelijk was het Vica die knap derde werd, Danny 4e en Christian wist Arnaud net te verslaan voor plek 5. De top drie kreeg mooie trofeeën en ook nog prijzengeld! De winnaars in de overige categorieën waren Dennie Sturm bij de Masters, Vica bij de junioren en Esmee de Vilder bij de dames, allen gefeliciteerd! Hopelijk zijn er volgend jaar weer wat meer rijders aan de start te vinden om er weer een mooie 6e editie van te maken.

211010 eikc podium

ZIKK race 2

Veersedam Racing grijpt leiding in kampioenschap na sterke zege
Middelburg, 4 oktober 2021

Op maandagavond 4 oktober werd het ZIKK-seizoen 2021-2022 voortgezet bij Indoor Karting Middelburg. De eerste race dit seizoen in tegengestelde richting en bij ons team maakte Eliano de Vos zijn debuut. De kwalificatie bestond uit drie delen van telkens drie minuten waarbij er in de eerste en tweede sessie vier teams afvielen. Guillermo en Eliano noteerden beiden de snelste tijd en daarmee gingen we door naar de laatste sessie met de snelste drie teams. Ik mocht de laatste sessie doen en kon met 4 tiende voorsprong pole position pakken op Auto Sturm (P2) en Klaver 4 (P3). We hadden in tegenstelling tot race 1 een goede kart geloot en daar maakten we optimaal gebruik van door in de eerste stint niet alleen veel tijd te winnen, maar naast de pole position grepen we ook de snelste raceronde zo bleek later en daarmee het tweede extra punt van de avond.

211004 zikk race 2 uitslag

Aan het einde van mijn stint moesten we de erestraf van 30 seconden inlassen omdat we 2e staan in het klassement, terwijl Auto Sturm en Veersedam Auto respectievelijk 40 en 20 seconden moesten incasseren. Wij kwamen op plek 5 te liggen en doken even daarna naar binnen voor de eerste kart- en rijderswissel. Eliano ging als tweede bij ons en kon meteen constante tijden neerzetten. Hij won terrein terug en klom op naar een 2e plek achter de leiders Klaver 4 die nog een seconde of 15 voor lagen. Tijdens de 2e wisselperiode maakten we een goede wissel en kregen we onze startkart weer terug. Daar wist Guillermo wel raad mee en met fantastische tijden kon hij het gat naar de koplopers binnen no time dichten en vervolgens ook de leiding in de race weer terug overnemen. Rico Haarbosch reed bij Auto Sturm en reed ook goede tijden waarmee hij Auto Sturm weer terug naar de 4e plek in de wedstrijd bracht, weliswaar op bijna een ronde achterstand van ons.

211004 zikk race 2 podium

Klaver 4 had met Jarno Hermans nog een sterke laatste rijder achter de hand en ondanks de snelle tijden die nog werden gereden door Sparerib Xpress en Auto Sturm kwam hun tweede plek niet meer in gevaar. Marcel reed bij ons de laatste stint en had na het nemen van de verplichte longcut nog een comfortabele voorsprong van zo'n 12 seconden op Klaver 4 die hij nog een klein beetje verder uitbreidde. Een mooie overwinning dus voor ons met de maximale score en daarmee nemen we direct de leiding in het klassement weer terug over van Auto Sturm. Auto Sturm vocht met Mike Sturm in de laatste stint om plek 3 in de wedstrijd maar ze kwamen net iets tekort ten opzichte van Sparerib Xpress die er met een mooie podiumplek vandoor gingen. Veersedam Auto (of Veersedam Oldies) reed vandaag een mooie wedstrijd en finishte achter Auto Sturm op plek 5. De volgende race is op maandag 25 oktober.

Formula Karting race 4 Swalmen

Ruben boekt slechtste resultaat in ruim 4 jaar
Swalmen, 2 oktober 2021

Op zaterdag 2 oktober was de 4e van 8 races Formula Karting Benelux in 2021 en wel op Limburg grondgebied op de indoor kartbaan van Swalmen. Een baan waar ik altijd graag kom, al sinds mijn MKS tijd meer dan tien jaar geleden. De afgelopen twee jaar was ik de overwinning steeds nipt misgelopen met 2 derde plaatsen en ook dit keer ging ik weer met goede moed richting Swalmen. In de trainingen ging het erg lekker en was dan ook klaar voor de 5 heats die kwamen. Telkens een sprintrace van 20 ronden met een hotlap kwalificatie voorafgaand en 1 korte longcut tijdens de race. Er waren in totaal 10 heats waarvan iedere rijder er 5 reed en ik zat in race 2 en 3. In beide races reed ik een mindere kwalificatie waardoor ik tweemaal als 5e moest starten en daarmee direct achter de feiten aanliep. Tijdens de races kon ik zowel in mijn eerste als tweede race een plekje opschuiven door mooie inhaalacties, maar ik kwam net iets snelheid te kort om nog mee te doen om de top drie noteringen.

211002 fk swalmen 1

In race 5 was ik wederom aan de beurt en ik kwalificeerde me nu slechts als 7e (op 6 honderdste van plek 2!!). De kart leek ietsje minder maar ik wil vandaag de resultaten zeker niet op de karts afschuiven want in mijn ogen waren de kartverschillen minimaal en waren het weldegelijk de rijders die het verschil konden maken. Zo was bijvoorbeeld thuisrijder Vica Schledz enorm snel in bijna al zijn karts. Ik wilde me echter zeker nog niet gewonnen geven en reed weer een goede race door 3 plekken te winnen door middel van een goed getimede longcut en een paar inhaalacties waar de baan van Swalmen zeker de mogelijkheden toe biedt. Ik kon mezelf opwerken tot een 4e plek, maar met 3 4e plekken stond ik er in de tussenstand niet best voor. Wie er wel goed voor stonden waren Guillermo van Pamelen, Rico Haarbosch en Vica die gingen strijden om de dagzege.

211002 fk swalmen 2

In mijn laatste 2 races had ik betere kwalificaties met een 4e en 3e plek en wist ik in de races steeds een plekje op te schuiven naar een 3e en 2e plek. Al met al had ik het gevoel dat ik net een tiende tekort kwam qua snelheid en dat wordt dit jaar in dit veld met Formula Karting gelijk hard afgestraft. Daarnaast had ik vandaag ook 5 keer een hele zware groep in tegenstelling tot sommige andere hoog geklasseerde rijders. Dat resulteerde in een 7e plek algemeen, mijn slechtste dagresultaat in Formula Karting sinds begin 2017. Gelukkig sta ik er met de resultaten uit de eerste drie races nog uitstekend voor. De dagzege ging naar Vica die op basis van snelheid zeker verdiend leek, Guillermo pakte met slechts een half puntje achterstand een 2e plek en daarmee doen beide mannen ook voor de tussenstand hele goede zaken en doen ze nog volop mee in de strijd om de titel. Rico werd vandaag netjes derde en zakte daarmee 1 plekje in de stand ten koste van Vica. Voor de volgende race gaan we wederom naar België voor de Grand Prix van Dolhain eind oktober.

211002 fk swalmen 3